13 آبان، 1399

پارچه نسوز جوشکاری

پارچه نسوز جوشکاری


پارچه نسوز جوشکاری یک پارچه بسیار مقاوم در برابر حرارت است که از الیاف فایبرگلاس، فایبر سرامیک، آرامید و یا کولار تهیه می شود. میزان نسوز بودن پارچه با توجه به الیاف مصنوعی که در کنار الیاف طبیعی به کار برده می شود، تعیین می شود. این پارچه ها که با نام برزنت نسوز شناخته می شوند قابلیت مقاومت حرارتی بالایی دارند و در واقع غیر قابل اشتعال و سوختن هستند. از پارچه نسوز جوشکاری برای تهیه دستکش و لباس های ویژه این کار استفاده می شود. 

ویژگی پارچه نسوز جوشکاری

برخی از پارچه های نسوز قابلیت تحمل دماهای تا 1260 درجه سانتی گراد را نیز دارا هستند که از آن پارچه ها برای مکان هایی که در معرز حرارت بسیار زیاد هستند استفاده می شود. به عنوان مثال از این نوع پارچه ها برای درز گیری داکت کوره استفاده می شود. وزن و بافت پارچه ها درمیزان تحمل حرارت آنها موثر می باشد. برخی از پارچه های نسوز تا حدی در برابر حرارت مقاوم هستند که می توانند خود موجب خاموش شدن آتش شوند. این نوع پارچه شامل پارچه های تهیه شده با پلی استر های خاص، با الیاف شیشه ای و پارچه ها با لیاف مدااکریلیک می باشند. 

برای بهبود کیفیت پارچه نسوز که در جوشکاری به کار می رود، از ترکیب الیاف مصنوعی و الیاف طبیعی در کنار یکدیگر استفاده می شود. امکان تشخیص طبیعی بودن و یا مصنوعی بودن پارچه از طریق آزمایشات ساده برای افراد امکان پذیر است. اگر در هنگام اشتعال پارچه، الیاف آن به صورت پودر در آمد ، پارچه تولید شده از الیاف طبیعی تهیه شده است. 

قیمت گذاری برزنت نسوز

قیمت پارچه های نسوز که برای جوشکاری و در صنایع خاص استفاده می شوند با توجه به مواد به کار رفته در ساخت آنها، دارای قیمت های متفاوتی می باشند. قیمت خرید به صورت عمده و یا جزء با یکدیگر متفاوت است. بدیهی است که در صورت تهیه رول پارچه نسوز جوشکاری قیمت نهایی به صرفه تر و ارزان تر می باشد. برای اطلا ع از قیمت پارچه برزنت نسوز با بخش فروش در تماس باشید. 

 0912 063 4885 0919 264 1056


پارچه نسوز برزنت

قسمت نظرات فعلا بسته شده است

نظرات کاربران

هنوز برای این مطلب دیدگاهی قرار داده نشده است.