18 آبان، 1399

تولید انواع برزنت نسوز

تولید انواع برزنت نسوز


تولید انواع برزنت نسوز که به عنوان برزنت ضد حریق نیز شناخته می شود، با توجه به کاربرد آن انجام می شود. برزنت ضد آتش در برابر حرارت بسیار بالا مقاوم می باشد و بسته به نوع آن کاربرد های مختلفی دارد. انواع مختلفی از پارچه نسوز تولید می شود که هر کدام تحمل دمای مختلفی دارند و به عبارتی مقاومت حرارتی مختلفی  دارند. این پارچه ها ازدماهای بسیار کم تا دماهای بالا را می توانند تحمل کنند. بنابراین در سطوح داغ قابل استفاده هستند. 

انواع برزنت نسوز و ضد حریق

برزنت ضد حریق در انواع مختلفی تولید می شود. الیاف به کار رفته در این پارچه ها موجب شده است تا در برابر دماهای بالا مقاومت داشته باشند. این پارچه ها در برابر خوردگی و مواد اسیدی نیز مقاوم هستند. در ادامه دو نوع برزنت را مورد بررسی قرار می دهیم:

1- برزنت سیلیکونی

برزنت سیلیکونی یک نوع پارچه با مقاومت حرارتی متوسط است که برای مکان هایی با حرارت متوسط استفاده می شود. امکان مقاومت تا دمای 300 درجه سانتیگراد را داراست و مقاومت مکانیکی اش به دلیل استفاده از مواد و متریال ویژه، بسیار بالا می باشد. 

2- برزنت فویلدار

این برزنت مقاومت بیشتری نسبت به نوع سیلیکونی آن دارد و قادر است در برابر حرارت تا 800 درجه سانتیگراد نیز مقاومت کند. علت این امر یک لایه فویل می باشد که در تهیه این پارچه به کار می رود و می تواند تا حد زیادی در برابر حرارت مقاومت کند. انواع پارچه فویلدار شامل پارچه های بی سیم و سیمدار می باشد که نوع سیمدار آن دارای مقاومت بیشتری در برابر حرارت است. 

کاربرد برزنت نسوز و ضد حریق

همان طور که می دانید از برزنت ضد حریق در مکان هایی که در معرض حرارت هستند، استفاده می شود. به عنوان مثال برای درزگیری داکت کوره ها، درزگیری دریچه ها مشعل، به عنوان آسترکاری سطوح بسیار داغ، به عنوان عایق و پشتیبان کوره ها و در صنعت ریخته گری کاربرد دارد. 

 0912 063 4885 0919 264 1056برزنت نسوز ضد حریق ضد آتش

قسمت نظرات فعلا بسته شده است

نظرات کاربران

هنوز برای این مطلب دیدگاهی قرار داده نشده است.